офіс ДМП Івано-Франківськтеплокомуненерго котельня
Початок

 м.Івано-Франківськ, вул.Б.Хмельницького, 59а.

Довідка щодо заборгованості +38 (0342) 50-62-00

099-50-62-000 (Vodafone)  098-50-62-000 (Київстар)

Вартість дзвінків згідно тарифів операторів та пакету послуг.

Ел.адреса office@tke.if.ua

 

У разі виникнення аварійної ситуації у системах центрального теплопостачання просимо телефонувати на номер 15-82, 56-47-82

Енергозбереження-поради

Фахівці підказали, як заощадити на "комуналці"

Якісні характеристики послуг

Нарахування за послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання регламентовано "Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", що затверджені постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року (далі Правила).

Послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання надаються підприємством у кількісних і якісних показниках послуг згідно нормативів, зазначених у Постанові КМУ від 17 лютого 2010 р. N 151 «Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості» (далі Порядок).

Згідно загальних положень Правил централізоване опалення - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.

Чинними нормативними документами на території України щодо параметрів мікроклімату в житлових приміщеннях є будівельні норми. Ними встановлено конкретні значення температури повітря (діапазон температур) при нормативній вологості та швидкості руху повітря. Ці показники використовуються для розрахунку потужності систем опалювання та кондиціонування повітря.

Як видно із вищезазначеного, регламентована температура повітря для житлових помешкань у наведених нормативних документах коливається в досить значних межах. Аналіз значень нормативних температур свідчить, що розрахункова температура повітря в житлових кімнатах не повинна бути нижчою за 18 °С (в холодний період року) та вищою за 25 ±1,5 °С (в теплий період року).

Послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання надаються підприємством у кількісних і якісних показниках послуг згідно нормативів зазначених у Додатку до Порядку (температурний режим для кімнат +18 ºС, для кутових кімнат +20 ºС). При невідповідності температури у квартирі проводиться зняття 5% за кожен градус невідповідності температури нормативній.

Якість подачі гарячої води регламентовано Порядком, згідно якого температура гарячої води у точці розподілу повинна становити + 50 °С.

При зменшенні температури застосовується коефіцієнт зменшення плати, який дорівнює 0,1 - при температурі гарячої води від +45 град.C до +49 град.C і 0,3 - при температурі гарячої води від +40 град. C до +44 град.C;

і якісних показників, діб.

У разі постачання гарячої води температурою нижче ніж +40 град.C плата справляється за тарифами на послуги з централізованого постачання холодної води.

Середньорічне споживання тепла на квадратний метр житла у 2018 році склало:

.

Населений

пункт

Централізоване опалення

(у розрахунку на 1 м кв. опалювальної площі)

Центр.

постач.

гарячої води

для 1-2 пов.

будинків

для 3-4 пов.

будинків

для 5 і більше

пов. буд.

фіз. одиниці

фіз. одиниці

фіз одиниці

фіз. одиниці

Гкал/

м кв.

кВт.год/

м кв

Г кал/

м кв.

кВт.год/

м кв

Гкал/

м кв.

кВт.год/

м кв

м куб

Сер.

по вик.

послуг

Ів.-Франк.

0,1150

133,72

0,1352

157,21

0.1230

143,02

0,89

Куди тікає тепло з осель і як його зберегти?

Юлія Баліцька

За матеріалами Інтернет-сайту «0342.ua/news» 09.11.2017 - 07:20

Економити тепло і при цьому жити у комфортній температурі, можна за допомогою зовсім нехитрих і недорогих методів.

Тримайте поради:

Ff1 Zber Tepla

.

1. Декоративні панелі на батареях забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей у нішах на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату. Краще обійтися без декору. Не «ховайте» батарею в нішу.

Ff2 Zber Tepla

.

.

.

.

2. Вкритий фольгою теплозахисний екран, розміщений між стіною та батареєю, здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20%, зменшивши витрати на обігрів кімнати на 5-10%. Нескладно наклеїти фольгу на ДСП та розмістити на стіні за батареєю.

Ff3 Zber Tepla

.

3. Майже 20 відсотків тепла йде на обігрів вікна з довгими шторами, а не кімнати. Обирайте штори, які не закривають батарею.

.

4. Через утворення повітряних пробок батареї можуть нагріватися недостатньо. Слід відкрутити клапан на батареї і дочекатися, доки потече вода.

5. Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Відомо, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло: ви отримаєте на 8-10 % більше тепла. Тому батарею варто очистити від старої фарби і пофарбувати.

Зима тягнеться до гаманця: які рахунки за тепло чекають франківців та як зекономити

Газета «Репортер» № 34 (849) від 24.08.2017

Інтернет-версія газети «Репортер» «report.if.ua/gazeta/akcent» 25.08.2017 - 16:32

Автор: Софія Дейчаківська

F2 Rep 2408

Минулий опалювальний сезон вразив рахунками за тепло. Платіжки «зарухали» і урядовців, і людей. Перші заговорили про енергонезалежність, другі таки задумались над енергозбереженням. І поки за вікном останні літні дні, а в уряді звітують про 70 % готовності житлового фонду до нового опалювального сезону, дізнаємося, як із цим справи у Франківську та що ще можна встигнути зробити, аби хоч трохи зекономити.

Що ж робити?

Вплинути на формування тарифів мешканці не можуть, тому вчитися споживати менше і зберігати більше – чи не єдиний вихід.

«Впровадження заходів з енергоефективності справді істотно зменшує витрати тепла і результати видно в платіжках, – каже аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм громадської мережі «Опора» Юлія Чеберяк. – Однак для цього потрібні управлінські рішення і комплексний підхід для всього будинку. Зрозуміло, що й додаткові кошти. Але при цьому власники мають можливість участі в урядових та місцевих програмах».

Урядові «теплі» кредити. Програма передбачає відшкодування частини суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів – до 40 % із держбюджету, 20 % – з міського, 40 % – за мешканцями. Але отримати кредит можуть лише ОСББ. Попередньо треба провести будинкові збори, а потім звертатись у Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк чи Укрексімбанк. Саме там узгоджуються умови і терміни кредитування.

F3 Rep 2408

Міська програма модернізації багатоквартирних житлових будинків. Ця програма передбачає заміну вікон, ремонт дахів, утеплення фасадів. Цього року виділили 16 млн грн. Взяти участь можуть як ОСББ, так і управляючі компанії. У першому варіанті ОСББ звертаються із заявою про намір до комунального департаменту, у другому випадку – самі мешканці йдуть до балансоутримувача. Далі розробляється проектна документація, потім її разом із кошторисом презентують мешканцям. Якщо пропозиція влаштовує 75 % людей, то підписується угода і підрядник виконує роботи.

Утеплення під’їзду. Дуже важливо замінити, реконструювати чи ущільнити двері та вікна. Як зазначають експерти, такі заходи можуть підвищити температуру повітря у квартирах на 2-3 градуси, а також зменшити енергоспоживання на 12 %.

Де взяти гроші. За словами директора Муніципальної інвестиційної управляючої компанії (МІУК) Мирона Джуса, заміна вікон і дверей – найпопулярніший пункт програми модернізації. Співфінансування відбувається за формулою: 60 % – місто, 40 % – мешканці. Також можливе розтермінування платежів на півроку. З мінусів – доведеться прочекати у черзі рік, а то й півтора. Нині там понад 180 будинків. З початку року встановили нові у 51 будинку, планують ще у 28. «Заміна вікон додає естетики, – каже Джус. – Тому й охочих дуже багато».

Заміна чи ремонт даху. Через поганий дах енерговтрати можуть сягати до 12 %. Тому варто подбати про якісне перекриття – ремонт або заміну.

Де взяти гроші. Роботи з покрівлею – не з дешевих. Тут мешканці теж можуть іти за «теплим» кредитом або просити допомоги у міста. Співфінансування таких робіт відбувається 50 на 50. Уся процедура займе до двох місяців, оскільки зазвичай такі роботи проводять через тендер у системі Prozzoro.

Заміна внутрішньобудинкових мереж. Заміна труб тепло та водопостачання також сприяє енергозбереженню.

Де взяти гроші. Кошти на такі роботи експерти рекомендують брати із держбюджету, хоча й місцева програма також передбачає співфінансування.

Утеплення фасаду. Також один з дієвих способів збереження тепла. Однак експерти наголошують на тому, що клаптикове «зашивання» не лише не дає ефекту, а й шкодить самому будинку. Тому фасад треба утепляти весь, а не окремими квартирами.

Fp Rep 2408

Де взяти гроші. Саме фасади найчастіше беруть «теплі» кредити ОСББ. За словами директора міського комунального департаменту Михайла Смушака, цього року п’ять ОСББ в місті скористалися такою можливістю.

Утеплити фасад можна і у співфінансуванні з містом. Але, як каже Мирон Джус, лише за умови утеплення всього стояка з першого по дев’ятий поверх, під’їзду чи будинку. У такому разі 60 % бере на себе місто, 40 % – мешканці. Роботи тривають до двох місяців.

Встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) дає можливість регулювати обсяг і температуру гарячої води, що проходить через труби та батареї. Тобто не буде більше відкритих вікон через теплу погоду і гарячих батарей. ІТП дозволяє заощаджувати до 30 % витрат.

«Досвід будинків у Луцьку, що встановили ІТП перед опалювальним сезоном 2016-2017 років, є дуже позитивним. Така інвестиція окуповується за один сезон, – каже Юлія Чеберяк. – Сім’я, що проживає у стандартній однокімнатній квартирі, змогла зекономити від 1900 до 3200 грн за шість місяців, а мешканці стандартної трикімнатної квартири – майже 6000 за сезон».

Де взяти гроші. У 2015 році місто отримало кредит на термомодернізацію від програми НЕФКО і грант від шведського уряду СІДА. За ці кошти ТКЕ встановило 59 ІТП у межах вулиць Довга–Карпатська, Горбачевського–Пасічна. Наразі триває реконструкція котельні на вулиці Тролейбусній. Після завершення робіт у будинках, які вона обслуговує, встановлять ІТП, а також на вулицях Дорошенка, Надвірнянській, Хоткевича – загалом 170 індивідуальних теплових пунктів.

Усі роботи, крім заміни вікон, за словами комунальників, можна встигнути зробити ще до початку нового опалювального сезону. Головне – проявити ініціативу і бути готовими до співфінансування.

Фахівці підказали, як заощадити на "комуналці"

Інтернет-сайт «frankivchany.if.ua» 29.082016 16:30

Frank2908Чим ближче опалювальний сезон, тим більше цікавлять українців зростаючі ціни на комунальні послуги.

Про те, як скоротити витрати на "комуналку", розповіла незалежний енергетичний експерт Марія Яковлєва.

Вона підрахувала, який спосіб одержання гарячої води в квартирах найбільш вигідний при діючих тарифах, а також пояснила, чому краще готувати на газовій, а не на електричній плиті.

Холодна вода

1.Обов'язково потрібно мати лічильник

"У нас 99% споживачів мають лічильники на воду. 1%, на жаль, ще не має, і вони отримують якісь захмарні рахунки, так як на них списують практично всі витрати води у будинку", — сказала Яковлєва.

2.Стежити за терміном повірки лічильника

"Всім, хто поставив собі лічильник, треба стежити за терміном його повірки. У паспорті лічильника зазначено, скільки разів у рік або кілька років повинна проводитися перевірка. За цим раджу дуже уважно стежити, тому що якщо ви пропускаєте термін повірки, вам можуть знову нараховувати по нормі, що істотно збільшить витрати сімейного бюджету", — зазначила експерт.

3.Різниця в оплаті за лічильником і за нормами

Сім'я з трьох чоловік споживає десь близько чотирьох кубів холодної води і приблизно стільки ж гарячої. Без лічильника можуть приходити платіжки і на 40 кубів, і на 50.

4.Економія в побуті

"Ми всі знаємо, що, коли чистимо зуби або миємо голову, треба закривати воду в ті моменти, коли ви її безпосередньо не використовуєте. Скільки можна заощадити таким чином? Якщо підрахувати, то за хвилину у нас з крану витікає 15 літрів води. Тобто десь близько 11 кубів в рік ми можемо заощадити. За новими тарифами це буде близько 1000 гривень, і це тільки холодна вода. Так само і гаряча вода, але вона у нас коштує вже трохи дорожче, тому і економія буде суттєвою", — зазначила Яковлєва.

Гаряча вода

1.Центральне постачання гарячою водою vs електричний бойлером vs підігрів газовою колонкою

На сьогоднішній день сім'я, що має газову колонку, витрачає на підігрів води близько 20-30 кубів газу на місяць, а то й більше. 30 кубів помножимо на 7 гривень — це 210 гривень просто за підігрів без урахування вартості самої води. На підігрів води електричним бойлером ми будемо витрачати близько 150 кіловат. Навіть за новими цінами (57 копійок) це буде у нас близько 80 гривень. Тобто гріти воду електрикою значно дешевше.

"Потім ми беремо вартість холодної води і бачимо, що підігрівати воду самостійно набагато вигідніше, ніж користуватися центральним водопостачанням, гарячою водою. Коли є лічильники, є крани, щоб перекрити гарячу воду, можете просто використовувати холодну воду, тим самим заощаджуючи свої кошти і зберігаючи такі дорогоцінні енергоресурси в країні", — пояснила експерт.

2.Побутова економія

"Ми звикли мити посуд руками, витрачаючи при цьому велику кількість води. В першу чергу, якщо ми не маємо посудомийну машину, то треба спочатку посуд намилити, а потім його змити, потрібно згадати як це робили наші бабусі", - радить Яковлєва.

3.Посудомийна машина

Ви витратите мінімум у сім разів більше, якщо миєте посуд руками, ніж якщо б використовували посудомийну машину. Та посуду в машині ви помиєте набагато більше, ніж руками. Але купуючи посудомийну машину, варто звертати увагу на клас її енерговитратності, а то економія води може обернутися великою витратою електроенергії.

Електроенергія

1.Двозонні та тритомні лічильники

У законодавстві України передбачено двозонні та тризонні лічильники. Двозонні лічильники встановлюються безкоштовно в порядку заміни, а тризонні — за бажанням споживача. І за це треба буде заплатити.

"Тризонні лічильники потрібні тим, хто не проживає постійно в своєму будинку. Тобто споживач знає, що він проживає епізодично і використовує, наприклад, електроенергію тільки ввечері, тобто вдень він не використовує і вночі не використовує, і вранці не використовує. Тоді є сенс ставити тритомний лічильник. Якщо ви постійно проживаєте в будинку, то є сенс встановлювати двозонні лічильники. Вони вам допоможуть спланувати свою домашню роботу, тобто посудомийку, пральну машину, може, ще щось ви будете включати вночі, поставивши на автоматичний режим. Таким чином, ви заощадите 50% вартості витраченого електрики", — пояснила Яковлєва

2.Електрична плита vs газова

Якщо порівнювати, яка плита на сьогоднішній день більш економічна, скажімо, де дешевше зварити борщ: на газовій плиті або на електричній, то ми побачимо, що на сьогоднішній день борщ дешевше зварити на газовій плиті.

"Коли ви готуєте їжу, то витрачаєте максимум 1 куб газу. Два куба — це вже сім'я з 5 чоловік. Це буде коштувати 14 гривень в місяць. Світла ви витрачаєте на електричній плиті значно більше. Всі електричні панелі — це потужність близько 7 Ват на годину, тобто, можемо порахувати, що це близько 200-250 кіловат в залежності від кількості людей і того, скільки ви готуєте. Тобто за новими тарифами близько 200 грн в місяць буде коштувати приготування їжі на електричній плиті", — зазначила експерт.

Готувати їжу взагалі дешевше на газу, а підігрівати воду для кави або чаю (не для купання) дешевше на газу, ніж в електрочайнику.

3.Інші електроприлади, лампочки

"Потрібно вимикати всі електроприлади, коли ми вже закінчили ними користуватися. Замініть лампочки. Якщо замінити лампочки прямого розжарювання на світлодіодні, це дасть близько 75% економії електроенергії. Вони трохи дорожче, порівняно з лампами розжарювання, але якщо врахувати їх термін дії, то ми побачимо, що вони дешевші насправді. Лампочка розжарювання коштує близько 15-17 грн, а світлодіодна — десь 110 -130 грн в залежності від потужності. Але термін їх використання 50 тисяч годин. Тому в перерахунку вони окупляться десь за рік, а то й швидше", — пояснила Яковлєва.

Звертайте увагу на клас енергозбереження при купівлі електроприладів, щоб він був високий. Така техніка трохи дорожче коштує, ви переплачуєте сьогодні трохи більше, але набагато більше економите за період її використання на електроенергії.

Опалення

Холодні квартири зобов'язують скоротити витрати тепла. Це не заощадить гроші, але вплине на комфорт і здоров'я.

"Для цього потрібно замінити вікна або хоча б їх утеплити. Є утеплювачі в магазинах, вони не дорогі, там поролон або будь-які інші речі для утеплення, їх можна використовувати, щоб не було витоку тепла з будинку. Обов'язково встановіть плівку за батареєю, яка дозволить скоротити вихід тепла назовні через стіну. Треба зняти декоративні прикраси з радіаторів, тому що вони забирають приблизно 20% тепла. Це те, як ми можемо зробити свій будинок тепліше, просто підняти температуру, адже у нас багато жителі скаржаться в опалювальний сезон на те, що у них холодні квартири", — пояснила Яковлєва.

Всі будинки до опалювального сезону вже будуть мати керуючих, і треба вимагати, щоб був встановлений тепловий лічильник на будинок. Таким чином можна підрахувати тепловтрати будівлі, спробувати їх врегулювати і скоротити. У будь-якому випадку тепловтрати будинку розділяються при оплаті між мешканцями.

Якщо ж є можливість встановити тепловий лічильник в кожній квартирі і визначити, де і чому втрати тепла найбільші, можна розділяти оплату тепловтрат в залежності від того, де вони найвищі. Наприклад, квартири, в яких мешканці не хочуть утеплятися, з-за чого будинок втрачає велику кількість тепла, повинні платити за втрати тепла більше тих жителів, які утеплилися. "Але у нас більшість будинків не має можливості поставити індивідуальні теплові лічильники в кожну квартиру через системи опалення", — скаржиться Марія Яковлєва.

 

Утеплення стін

Утеплення стін

1 Утеплення будинків

Утеплення фасаду будинку пінопластом значно покращує енергозберігаючі властивості стін (взимку утримує тепло в помешканні, а влітку запобігає нагріванню зовнішніх стін сонячними променями). Саме зовнішнє утеплення будинку запобігає утворенню конденсату (вологості стін) на внутрішній поверхні стіни (стіна не промерзає, тому немає суттєвої різниці температур стіни та повітря всередині приміщення), сухі і теплі стіни – утеплені стіни.

Утеплення будинку – економить кошти, сплачені за опалювання.

Ціна на утеплення фасадів.

Полазивши в інтернеті і дізнавшись ціни на утеплення фасадів у замовника однозначно виникає питання: «Чому ціни на утеплення квартир такі різні?». Квадратний метр утеплення пінопластом може коштувати від 160 до 300 гривень. У чому причина такого достатньо великого діапазону цін на зовнішнє утеплення. Давайте розберемось.

Загалом ціна за квадратний метр утеплення пінопластом (робота + матеріали) складається з трьох частин:

ціна матеріалу для утеплення фасадів та доставки.

заробітна плата майстрам, що виконують утеплення стін.

прибуток фірми, що організовує рекламу, безпеку, контроль, гарантію та юридичне забезпечення робіт по зовнішньому утепленню стін.

Тепер розглянемо все більш детально:

Отже ціна на матеріали (за 1 м²) для утеплення стін будинків може бути низькою (50-70 грн), середньої (70-90 грн) і високої (90-120 грн). Якщо закуповувати дешевий (низької щільності, крихкий) пінопласт, не фасадні (клей для плитки) сухі суміші, низької щільності армуючу сітку (110 і нижче грам на 1 м²), м'які, крихкі дюбеля малої довжини (70 мм і менше), не фасадну а «універсальну» фарбу то ціна матеріалів за 1 м² утеплення фасадів складе 50-70 грн. Але і якість утеплення фасаду буде низькою (для нас такий варіант не прийнятний так як термін життя такого "фасаду" доволі короткий, а ми даємо гарантію 5 років! )

При середній ціні в 70-90 гривень є можливість придбати саме фасадні матеріали для утеплення пінопластом (міцні дюбеля 110 мм, фасадну сітку 140 грам на 1 м². Фасадні сухі суміші для пінопласту). Це будуть не найдорожчі бренди, але спеціалізовані і якісні фасадні матеріали. Також в таку ціну за 1 м² утеплення увійдуть необхідні дрібниці: перфокутики з сіткою, якісні (фасадні) барвники у фарбу, екструдований пінопласт 20 мм для відкосів. Утеплення зроблене такими якісними матеріалами (при дотриманні технології) прослужить більше 25 років і буде ефективно зігрівати ваш будинок.

Якщо ви хочете виконати утеплення фасаду за технологією якогось дорого бренду (Ceresit, Baumit, Cтоліт...), тоді матеріали варто купувати лише заявленого виробника. Це виливається в кругленьку суму 90-120 грн за 1 м² утеплення фасаду.

За розкручений бренд треба платити ! Але і якість таких матеріалів доволі висока!

Зарплата майстрам, що виконують утеплення стін (50-100 грн за 1 м²).

Тут все ясно яка зарплата таке і ставлення до роботи. Звичайно завдання фірми контролювати процес утеплення, але це не завжди можливо. Крім того якість виконання сильно залежить від якості матеріалів для утеплення фасадів. Якщо дюбель забивається в утеплену стіну до кінця, то дюбеління швидкий і простий процес, але якщо дюбелі для пінопласту не якісні не забиваються, гнуться, ламаються то їх просто не будуть забивати. Підсумок - пінопласт відвалиться з утепленого фасаду.

Підсумок

Ми тратимо на матеріали для утеплення фасадів близько 70-120 грн / м². Майстрам платимо 70-100 грн. Додайте сюди додаткові витрати (реклама, доставка, податки ...). Одже ясно, що ціна на зовнішнє утеплення будинків пінопастом не може бути менше ніж 200 грн / м².

 

Як зменшити втрати теплоти, електрики, води

Як зменшити втрати теплоти, електрики, води

 

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ – це споживання меншої кількості енергії для виконання певної роботи, здійснення процесів нагрівання, охолодження, виробництва певної продукції, для забезпечення комфортних умов проживання.

За комунальні послуги й виробництво будь – якої продукції, що спричинені споживанням енергії і ресурсів, ми сплачуємо багато і будемо платити ще більше, тому що тарифи на енергоносії і ресурси зростають і  надалі будуть зростати.

Але при   цьому   багато хто з нас не задумується про необхідність економити   теплоту,   електричну  енергію,   воду,  паливо  й    інші природні  ресурси. 

Як зменшити втрати теплоти? Деякі заходи з енергоощадності настільки доступні, що можуть бути впроваджені мешканцями житлових будинків.

Koty

Зменшення втрат теплоти не лише скоротить видатки на опалення і розмір платежів, а й поліпшить умови теплового комфорту в  кімнаті.

Усереднений для будівель розподіл втрат теплоти такий, що основна частка втрат теплоти припадає на зовнішні непрозорі огородження – стіни, перекриття, підлогу. Такі втрати теплоти можно  зменшити  в основному за рахунок здійснення заходів щодо термомодернізації будівлі. Але можливі заходи, які доступні  самим мешканцям будинку.

Значними є  втрати  теплоти з інфільтрацією на нагрівання холодного повітря, яке надходить до приміщень через нещільності в зовнішніх огородженнях – в основному через вікна і двері – до 36 % від загальних втрат теплоти.  

Встановлення тепловідзеркалювального матеріалу типу утепленої алюмінієвої фольги за нагрівальним приладом системи опалення зменшує втрати теплоти зарадіаторною ділянкою стіни на 20…25 %. А загальні втрати теплоти приміщенням зменшуються на 1….2%. 

Пояснюється це тим, що значна кількість теплоти передається опалювальним приладом шляхом випромінювання. Тому відзеркалювальна пластина, яка встановлена на стіні за радіатором, скерує до 90 % випромінюваної до зовнішньої стінки теплоти назад,  у кімнату.

Закривання опалювального приладу декоративними плитами або шторами зменшує тепловіддачу на 10…20 %. Меблі в кімнаті не повинні перешкоджати циркуляції теплого повітря від опалювальних пристроїв.

Фарбування опалювального пристрою (радіатора) масляною фарбою зменшує його тепловіддачу  на 8…13%, а фарбування опалювального приладу цинковими білилами зумовлює збільшення тепловіддачі на 2,5%.

Жалюзі, завіски (гардини) вночі мають бути закритими. Це дозволяє додатково економити до 5 % енергії, яка витрачається на опалення. Збільшення температури у приміщеннях  вище  за нормативи на 10С збільшує втрати теплоти на 4…8 %.

Суттєвий вплив на відчуття теплового комфорту мають температура і матеріал поверхні підлоги. Позбудьтесь холодних протягів  на поверхні підлоги. Ліквідуйте нещільності у вікнах і вхідних дверях.

Значна кількість теплоти втрачається через поверхню вікон. Пам’ятайте, що  не будь яке склопластикове вікно є «енергозберігаючим». 

Однокамерний склопакет з мінімальною відстанню між склом у 8 - 12мм має теплозахисні характеристики, які гірші для ущільненого вікна з подвійним осклінням у дере в’яних плетіннях. 

Використовуйте для ущільнення стулок вікон з дерев’яними рамами спеціальні матеріали (гумові прокладки, текстильні джгути), укладайте їх у притвори вікон. Це дасть можливість суттєво скоротити непродуктивні втрати теплоти через  вікна.

Ущільнення пористою ґумою дає можливість скоротити втрати теплоти через вікно на 30%.

Важливим аспектом як для створення комфортних умов у кімнаті, так і передумови енергозбереження є необхідний повітрообмін у помешканні. Згідно з нормативами протягом години повітря у житловому приміщенні повинно повністю замінитись на свіже. Допустиме значення коефіцієнту повітропроникності вікна має становити 6 кг/м2∙год. Ущільнене вікно з дерев’яними плетіннями має повітропроникність близько 6 – 10 кг/м2∙год, неущільнене – 20 – 30 кг/м2∙год і більше. Склопакет із закритими стулками має величину коефіцієнта повітропроникності близько 1,5 кг/ м2 год.

Відсутність ущільнення дерев’яної рами, так само як недостатня повітро- проникність склопакету призводить до збільшення втрат теплоти.

 

          energ32Через відсутність або недостатню вентиляцію у кімнаті постає необхідність постійного відчиняти стулки вікна, що неминуче призводить до підвищених втрат теплоти.

При заміні вікон використовуйте конструкції рам з провітрювачами, або з функцією мікропровітрювання. Найбільш оптимальним є використання мембранних селективних провітрювачів.

Вікно, яке забезпечує ощадне використання теплоти, повинно мати 2 або 3 скла, якомога більшу відстань між склом, заповнення камер між склом аргоном або іншим легким газом, відзеркалювальне покриття, яке запобігає втратам теплоти випромінюванням із приміщення.

Таке вікно забезпечує проникність у приміщення сонячного випромінювання, необхідний повітрообмін і економію теплоти.

Якщо ви почали економити теплоту і вживати інших заходів з енергоефективності, то електрична енергія і вода повинні бути  наступними пунктами у вашому списку:

Як можна забезпечити енергоефективність при споживанні електричної енергії?

Основними споживачами електричної енергії у побуті є системи освітлення і побутові електричні прилади. 

 

        energo3Заміна ламп розжарювання на люмінісцентні або світлоодіодні зменшує споживання електричної енергії до 50 – 80 %, скорочує викиди в атмосферу парникових газів.

Сучасні люмінесцентні лампи продукують 50 – 80 лм на 1 Вт спожитої енергії, тоді як звичайні лампи розжарювання – 12–15 лм. Ефективність перетворення електричної енергії у світлову в лампах розжарювання становить близько 5%, а в люмінесцентних – від 20 до 50%. Термін експлуатації люмінесцентних ламп становить 8 – 10 тис. годин.

Порівняння потужності ламп освітлення, Вт

Потужність традиційної електролампи розжарювання

Потужність аналогічної (люмінесцентної) електролампи

25

6

40

9

60

11

75

16

100

18

Згідно зі статистичними даними до 30 % електричної енергії втрачається на освітлення приміщень, у яких відсутні люди. Тому не забувайте вимикати світло!

Витрати електричної енергії також будуть зменшуватись, якщо підтримувати вікна у чистому стані ( запилене скло поглинає до 30 % денного світла і тоді вмикають електричне освітлення). Світлі тони фарби покриття стін відзеркалюють до 80%  світлового сонячного потоку, що дозволяє економити на електричному освітленні. Оздоблення стін темними  кольорами відзеркалює лише 15 – 20 % світлового потоку і збільшує витрати електроенергії.

ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ.

Близько 16% електроенергії в побуті споживає постійно працюючий холодильник. Найновіші моделі,  виготовлені за  інноваційними  технологіями, за класом енергозбереження А споживають у п’ять разів менше енергії, ніж їхні попередники. При цьому неабияку роль відіграє й місце розташування холодильника – на сонячному боці або в теплому місці (наприклад, біля кухонної плити) він споживатиме більше електроенергії. Додатково заощадимо, якщо не будемо довго тримати дверцята холодильника відчиненими!

Чимало енергії споживається телевізорами та  та іншими побутовими пристроями з увімкненою функцією stand-by. Діод, що світиться, означає, що пристрій постійно відбирає струм із мережі. Отже, щороку в країні марнується близько 300 000 МВт · год. електроенергії. Завдяки повному вимиканню пристроїв із мережі можна заощадити до 10 % енергії протягом року.

 Енергоємний прилад, яким усі ми користуємось щоденно  – електричний чайник. Щоб заощадити близько 35 % електроенергії упродовж року, достатньо під час кип’ятіння води щільно закривати кришку чайника. Ще 10 % можна заощадити, усунувши наліт солей із нагрівальних елементів. Можна суттєво заощаджувати електроенергію, готуючи  стільки води, скільки потрібно на цей момент. Кип’ятіння цілого чайника води, коли потрібна лише одна склянка – марнотратство.

Потужність однієї електричної плити становить до 6 – 8 кВт. Вчасне вимикання плити, унеможливлення роботи плити без потреби, підбір посуду за розмірами нагрівального елемента плити  дає можливість зменшити витрати електричної енергії  на 30 – 40 %.

 Відключення комп’ютерів (автоматичний перехід у сплячий режим), зарядних пристроїв мобільних телефонів, аудіо і відеотехніки  у разі відсутності потреби у їх роботі дає можливість  реалізувати  суттєвий потенціал енергозбереження при використанні електричної енергії.

ДУШ, ТУАЛЕТ І ЗМІШУВАЧІ Є ОДНИМИ ІЗ НАЙПОТУЖНІШИХ СПОЖИВАЧІВ ВОДИ

Норма споживання води у гуртожитках із загальними душовими становить 85 л за добу на одного споживача, у тому числі  гарячої – 50 л. Дійсні середні витрати води по Україні перевищують 200 л за добу на одного мешканця.

Ефективним способом скорочення витрат води на гігієнічні потреби є  обладнання кранів і душових сіток водозберігаючими насадками (аераторами). Принцип їх роботи полягає у змішуванні потоку води з повітрям. Об`єм струменя води збільшується так, що Ви не помітите будь-якої втрати комфорту від  зменшення витрат води. Економія води становить до 30 – 40 %. Проста заміна душового насадка з меншими отворами для витоку воду дасть можливість зменшити її витрати на 15 – 20 %.

                 energo04Усуньте протікання води в кранах і водонапов- нювальних бачках. Несправну прокладку в змішувачі може замінити кожен, або, принаймні, викликати слюсаря  ЖЕУ. 

Якщо з крану крапає з частотою 1 крапля в сек., то протягом доби змарнується до 30 л, за місяць – 900 л, а за рік – до 11000 л води. Якщо ви миєтесь у ванні, то витрачаєте 10 – 150 л води, а при користуванні душем – 8 – 9 л за хвилину. Віддавайте перевагу душу, ніж ванні.

Тривалість чищення зубів становить близько 1 хвилини 30 сек. За цей час вода, яка витікає з - під крану наповнює 10-літрове відро. Якщо при цьому використовувати воду зі стакана, то можна запобігти витіканню до 100 літрів води за рік.

Якщо Ви використовуєте змішувач із переривачем потоку воду, то зменшуєте витрати води на 25 – 30%. Змивний бачок із двома режимами змивання економить до 15 л води для сім’ї із 3-х осіб. Таким чином, ви збережете за рік до 6 т води. Унітаз, у якому вода витікає невидимим струмком, втрачає до 100 000 л води за рік. Візуально помітний потік води спричинить марну втрату близько 400 000 л. води за рік.

Уникайте миття посуду, овочів і фруктів під проточною водою. Використовуй-те для цього воду з миски. Це дозволить ефективно очистити плоди від піску і бруду. Для наповнення однієї каструлі або миски необхідно до 3 л води. У разі використання проточної води щохвилини витікає  до 15 л води.

БЕРЕЖІТЬ ТЕПЛО, ВОДУ, ПРИРОДНИЙ ГАЗ І ЕЛЕКТРИЧНУ ЕНЕРГІЮ!

СПОЖИВАЙТЕ ЕНЕРГІЮ І РЕСУРСИ РОЗУМНО Й ЕКОЛОГІЧНО!

 
Подати показник
чи
Дізнатись
заборгованість
станом на 01.07.2020
 
Ми у фейсбуці
Партнери:
МВК
Світло
Світло
Вода
МІУК
Преса
Мінрегіон
НКРЕКП
ТРК «Вежа»
Івано-Франківська міська рада
«Тепло»
Наш банер:Антивіруси

 

Этот сайт защищен «Site Guard»