офіс ДМП Івано-Франківськтеплокомуненерго котельня

У разі виникнення аварійної ситуації у системах центрального теплопостачання просимо телефонувати на номер 15-82

Новини нашого підприємства

Концепція розвитку теплоенергетики і дії ДМП «ІФТКЕ»

Rushchak V S 2105

Нещодавно віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко прокоментував схвалену Урядом України концепцію реформування системи теплопостачання, спрямовану на активізацію розроблення та впровадження на місцях регіональних програм модернізації цієї дуже важливої для населення України галузі.

Про шляхи і напрямки розвитку і модернізації найбільшого теплогенеруючого підприємства на Прикарпатті, яким на сьогодні є ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» в світлі озвученої урядової концепції, говорить директор ДМП «ІФТКЕ» Василь Рущак.

-Ця урядова концепція розроблена спільно з міжнародними партнерами та експертами Світового банку і спрямована на реформування та вдосконалення галузі теплоенергетики в Україні. Вона має на меті впровадження на місцях регіональних програм модернізації систем теплопостачання, створення умов для впровадження енергозберігаючих технологій, а також функціонування сфери теплопостачання за принципом самоокупності та беззбитковості.

Наше підприємство впродовж останніх років послідовно здійснює політику співпраці з іноземними інвестиційними організаціями із залученням кредитних і грантових коштів задля модернізації теплового господарства підприємства та впровадження передових європейських технологій у виробництві теплової енергії.

Чільне місце тут займає співпраця із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), з міжнародною Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та залученням грантових коштів Шведської Агенції Міжнародного Розвитку (SIDA) та уряду Швеції.

Результатом цієї співпраці вже маємо сучасну модернізовану котельню на вулиці Військових Ветеранів, 8а, котельню на вулиці Медичній, 17а, європейську за своїм рівнем обладнання котельню на альтернативному виді палива, що на вулиці Тролейбусна, 40а тощо.

Нині наше підприємство втілює в життя Проект ЄБРР № 39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська». Відділ стратегічного розвитку та впровадження кредитно-інвестиційних проектів підприємства проводить тендерні операції по визначенню переможців серед підприємств, що прагнуть виконати модернізацію котельні на вулиці Довга,68а із встановленням нового, сучасного газового котла потужністю 9 МВт та модернізацію котельні на вулиці Дорошенка, 28 із встановленням котла на біопаливі потужністю 3 МВт.

Також за цим Проектом ЄБРР № 39004 протягом 2018-2019 років на теплових районах «Тролейбусна», «Дорошенка» та у мікрорайонах Хоткевича-Надвірнянська-Молодіжна буде здійснюватися встановлення 170-ти індивідуальних теплових пунктів (ІТП), включаючи проектування, монтаж, підключення, пуско-налагоджувальні роботи, введення в експлуатацію та навчання персоналу. Це дасть можливість мінімізувати втрати теплоносія, здійснювати ефективну подачу тепла, перейшовши з 4-ох на 2-трубну систему подачі теплоносія та у відповідності із температурою зовнішнього середовища і забезпечення абонентів гарячою водою. Впровадження ІТП – це крок до повної автоматизації процесу подачі теплоносія та гарячої води споживачам.Адже всі показники передаються і відстежуються в on-line режимі на моніторах Аварійно-диспетчерської служби підприємства.

Ефективна і енергоощадна робота підприємств теплоенергетики не можлива в нинішніх часах без постійної покрокової заміни зношених теплових магістралей. Тим більше, що нинішній передовий європейський досвід пропонує використання гнучких попередньо-ізольованих пластикових труб. Їх перевагою є надзвичайно висока енергоефективність, наднизькі втрати тепла, довговічність (термін служби – 50 років), зручність в експлуатації та швидкість у монтажу. У цьому році заплановано здійснити 100% заміну зношених теплових мереж на нові попередньо-ізольовані труби від джерел теплової енергії – котельня на вулиці Тролейбусна, 40а та котельня на вулиці Дорошенка 28а . Ці роботи будуть також здійснюватися по співпраці з ЄБРР.

Цього року перед нашим підприємством постала задача забезпечити теплом та гарячою водою мешканців обласного центру, що проживають на вулиці Чорновола та прилеглих до неї вулиць, від яких по завершенню опалювального сезону 2017-2018 рр. відмовилося ТОВ «СТЕК». Нині здійснюється напрацювання проектів щодо модернізації котелень на вулицях Чорновола, 47а та Матейки, 34а, а також магістральних мереж подачі теплоносія до будинків цих споживачів.

Це лише одні з пріоритетніших напрямків розвитку нашого підприємства на найближчу перспективу.

Уряд України спрямовує підприємства теплоенергетики працювати в режимі самоокупності і беззбитковості. В той же час нині діючий тариф було встановлено Постановою НКРЕКП на підставі фактичних цінових даних 2011 року. Отже, на сьогодні життєвою необхідністю є проведення його коригування на підставі існуючих цін на енергоносії та витратні матеріали.

Також життя вже давно вимагає прийняття рішення щодо відміни дії Постанови Кабміну № 217, коли кошти абонентів автоматично розщеплюються і 90% з них іде на рахунок НАК «Нафтогазу України». Така ситуація фактично фінансово знекровлює теплогенеруюче підприємство, не дає в нормальному режимі проводити підготовчі роботи до нового опалювального сезону і призводить навіть до затримки виплати заробітної плати працівникам.

У цьому році Уряд планує здійснити монетизацію субсидій споживачам житлово-комунальних послуг. Це мало би вирішити проблему відшкодування держбюджетом багатомільйонних боргів тепловикам по пільгах та субсидіях.

 

Вишиванка, як оберіг української Нації

Wyshywanka 01 1705

Всесвітній день вишиванки цього року відзначаємо 17 травня. Це – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу не лише в Україні, а й далеко за її межами, де проживають нині свідомі, етнічні Українці. Дата проведення — щороку у третій четвер травня (будній день). У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка, прикрасити вишиванкою свою малечу. Головною ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Уся мила серцю українська поетична душа, осмислена у народних філософських знаках-символах сили, добробуту, краси та оберегів української нації. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки.

У 2006 році студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже впродовж наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по цілому світу, а також і прихильники України.

Працівники нашого підприємства також приєдналися до цього всезагального свята українців. Гарно, по-святковому вбрані у свої вишиванки прийшли на робочі місця робітники і службовці.

Wyshywanka 02 1705

А в призначений час зробили спільне фото на згадку про сьогоднішній урочистий день. Отже, вітаємо всіх щирих українців зі святом!

.

Україно моя вишиванко

Ти мій біль, моя мука і доля;

Я без тебе, як день без світанку,

Я без тебе, як жайвір без поля!

 

Як здійснюється нарахування за спожите тепло та соціальні норми

F Ugrynowsk 15 02

На адресу нашого підприємства надходять запитання щодо нарахувань за теплову енергію від споживачів централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання. Також абоненти послуг запитують стосовно соціальної норми споживання, яка враховується соціальними службами при нарахуванні субсидії. На ці та інші запитання дає відповідь заступник директора з розрахунків і реалізації теплової енергії ДМП «ІФТКЕ» Ігор Угриновський.

-По-перше, спробуємо розібратися, як здійснюється нарахування за теплову енергію.

Оплата в ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» проводиться по двоставковому тарифу, який складається з абонентської плати та оплати за теплову енергію. Абонентська плата проводиться щомісячно впродовж року, а оплата за теплову енергію - щомісячно під час опалювального періоду за фактично надану теплову енергію.

Нарахування за послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання регламентовано "Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21. 07. 2005 р. (надалі – Правила). Згідно п.12 Правил: «У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі квартири...». Згідно з цим, враховуючи показники теплового лічильника, вартість послуги централізованого опалення за м2 загальної площі становить для кожного будинку певне значення, яке може відрізнятися від аналогічних величин у сусідніх будинках.

Наголошую, що будинковий прилад теплової енергії обліковує фактичну кількість тепла, що використано в житловому будинку. Її кількість залежить від багатьох факторів: матеріал стін будинку, їх утеплення, поверховість будинку, площа, кількість відключених квартир, наявність приладів опалення в місцях загального користування, температурний режим у квартирах споживачів, тощо.

Слід зауважити, що ДМП «ІФТКЕ» обліковує 95% багатоквартирних будинків загальнобудинковим обліком (лічильниками). Для інших будинків, у яких не встановлені прилади обліку, нарахування проводиться згідно вимог чинного законодавства, зокрема Правил. Нарахування при цьому здійснюється відповідно прийнятих норм і для усіх будинків такого типу вартість тепла за 1 м2 є однаковою.

У багатьох виникає питання: чому, маючи субсидію і справно сплачуючи обов’язкову плату, ДМП «ІФТКЕ» все одно може нараховувати заборгованість. Причина криється у так званій соціальній нормі споживання, яка встановлюється Кабінетом Міністрів України і в межах якої саме і призначається субсидія.

Отже, розглянемо, як вираховується соціальна норма споживання теплової енергії.

Детальніше...

 

Встановлення ІТП у закладах освіти

ITP 140518

Співпраця влади міста Івано-Франківська з міжнародною Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) спрямована на реалізацію проекту«Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська». Основна мета - впровадження заходів з енергоефективності у дитячих садочках та школах міста, скорочення споживання електричної та теплової енергії, покращення умов перебування дітей в навчальних закладах. З цією метою в закладах освіти крім утеплення будинків та встановлення пластикових вікон, утеплення стін, дахів зараз працюють над встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП).Це має мінімізувати втрати теплової енергії, забезпечити надійну подачу тепла та гарячої води освітнім закладам міста.

ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» має позитивний досвід співпраці з NEFCO щодо впровадження, встановлення, запуску і обслуговування 59 блочних ІТП в обласному центрі.Нині діючі ІТП працюють повністю в автоматизованому режимі, всі робочі параметри передаються на монітори Аварійно-диспетчерської служби підприємства в on-line режимі.

Нещодавно відбулася нарада у першого заступника міського голови Миколи Вітенка, в якій від нашого підприємства брав участь заступник директора зі стратегічного розвитку Ігор Лесів. На цій нараді обговорювався стан справ по впровадженню і встановленню ІТП в ряді закладів освіти міста в міжопалювальний період. Розглядалася участь фахівців нашого підприємства та приватного науково-виробничого підприємства «Комел», м. Івано-Франківськ, в опрацюванні спільних дій у виробленні алгоритму щодо автоматизованої передачі даних з ІТП, які встановлюються в закладах освіти згідно співпраці міської влади з NEFCO, на монітори Аварійно-диспетчерської служби ДМП «ІФТКЕ».

Крім того, на виконання розпорядження міського голови Руслана Марцінківа була створена комісія під головуванням першого заступника міського голови Миколи Вітенка, по обстеженню внутрішньо-будинкових інженерних мереж житлових будинків, де будуть встановлюватися ІТП, що фінансуються ЄБРР (грантові кошти), задля виявлення та усунення всіх недоліків. До складу комісії увійшли представники КП «Дирекція замовника», КП Івано-Франківськводоекотехпром», КП «МІУК», ДМП «ІФТКЕ», Управління житлової політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

 

Тепловий район «Позитрон» - ідуть підготовчі роботи

Kotel DSC 1534

На тепловому районі «Позитрон» тривають роботи з підготовки до нового опалювального сезону 2018-2019 рр.

На найпотужнішій котельні нашого підприємства, що розташована на вулиці Симоненка, 3а здійснюються роботи з підготовки першого жаротрубного котла ПТВМ-30М, що має теплову потужність 30 ГКал, до гідравлічних випробувань із наступною заміною тих вузлів, які не витримають випробувань.

Гідравлічні випробування та експертна діагностика котла буде проводитися за участю фахівців та інспекторів Івано-Франківського ДП «Карпатського експертно-технічного центру Держпраці». Висока якість виконаних ремонтних робіт - запорука безперебійної, надійної роботи потужного котла, який забезпечуватиме теплом впродовж зимового періоду великий спальний район обласного центру. Здачу цього котла на лінійку готовності заплановано здійснити згідно графіку в середині червня поточного року.

Окрім того на цьому обє’кті теплоенергетики нині здійснюються ряд інших робіт, зокрема виконується заміна зношених корінних підшипників електродвигуна димотяги потужністю 132 КВт на котлі ПТВМ-30М №2.

Роботи з підготовки до нового опалювального сезону тривають.

 

Наше підприємство визнано найкращим в області з охорони праці!

Widznaka Oh Praci

02 травня Івано-Франківська обласна філармонія імені Ірини Маланюк стала місцем вшанування найкращих підприємств області в царині охорони праці. Як відомо, 28 квітня у світі визначається як Всесвітній День охорони праці. Він був заснований задля того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми випадків смертності та травматизму під час виконання робіт на виробництвах. Цьогоріч Міжнародною організацією праці визначено девіз під яким проходила ця подія: «Захищене і здорове покоління».

Саме беззаперечне дотримання всіх вимог з охорони праці, профілактики безпеки виробничих процесів, недопущення виробничого травматизму та гігієни праці стали головними показниками визначення переможців а обласному огляді-конкурсі за підсумками 2017 року в різних галузях виробництва Івано-Франківської області. В конкурсі взяли участь 135 суб’єктів господарювання різних форм власності. Спеціальна комісія визначила найкращі підприємства щодо охорони праці у будівництві, харчовій, газовій, нафтогазовидобувній промисловості, машинобудуванні, енергетиці, транспорті, агропромисловому комплексі, лісовій та деревообробній, легкій, текстильній, шкіряній, целюлозно-паперовій промисловості, соціально-культурній сфері, житлово-комунальному господарстві тощо. Критерії та вимоги до підприємств-учасників були такі: відсутність травматизму або нещасних випадків, створення на підприємстві системи управління охороною праці.

Widznaka Oh Praci 0205

Ігор Росипайло, начальник Управління державної служби України з питань праці в Івано-Франківській області вітає переможця, що виборов І місце в конкурсі за«Краще підприємство з охорони праці в Івано-Франківській області» в номінації «Житлово-комунальне та водопровідно-каналізаційні господарства, пошта та зв'язок» і цим переможцем названо наше підприємство – ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»!

Під оплески залу директор підприємства Василь Рущак та начальник служби охорони праці Микола Матіїв отримують почесну відзнаку.

Голова Ради профспілок Івано-Франківської області Ігор Басюк вручає Подяку голові профкому ДМП «ІФТКЕ» Івану Гаврилишину за значний особистий внесок у створенні належних умов праці членам профспілки та здійснення громадського контролю за станом охорони праці і техніки безпеки на підприємстві.

Це заслужене визнання наполегливої роботи цілого колективу.

 
Подати показник
чи
Дізнатись
заборгованість
станом на 01.05.2018
 
Ми у фейсбуці
Партнери:
МВК
Світло
Газ
Вода
МІУК
Преса
Мінрегіон
НКРЕКП
ТРК «Вежа»
Івано-Франківська міська рада
«Тепло»
Наш банер:Антивіруси

 

Этот сайт защищен «Site Guard»