офіс ДМП Івано-Франківськтеплокомуненерго котельня
Головна Історія та сьогодення

У разі виникнення аварійної ситуації у системах центрального теплопостачання просимо телефонувати на номер 15-82

Історія підприємства 

 

1 лютого 1966 року на базі 19 дрібних котелень загальною встановленою потужністю 24 Гкал/год. та протяжністю теплових мереж 14,8 км було утворено об'єднання квартальних котелень м. Івано-Франківськ.

Маковійчук

Першим директором підприємства був призначений Олександр Маковійчук, який пропрацював на цій посаді до червня 1988 року.

Підприємство зростало за рахунок приймання на свій баланс котелень, ЦТП (центральних теплових пунктів), бойлерних та теплових мереж від різних установ, закладів і підприємств міста, проведення їх реконструкції і будівництва нових об'єктів. Одночасно за рахунок прокладання теплових мереж виводилися з експлуатації дрібні нерентабельні котельні. До 1979 року було закрито 18 таких котелень. Об'єднання на початок цього року у своєму складі налічувало 30 котелень, 15 центральних теплових пунктів, а протяжність теплових мереж складала 26 км.

Протягом перших трьох років роботи підприємства на всіх котлах було встановлено автоматизовану систему безпеки і регулювання. На базі телесистеми "Вітер" було диспетчеризовано 10 котелень, які з 1970 року і донині працюють без обслуговуючого персоналу. Для забезпечення ефективного використання палива та електроенергії на більшості котелень потужністю до 1 Гкал/год. котли і теплові мережі були переведені на використання хімочищеної води та безнакипний режим роботи. Термін роботи (довговічність) котлів типу "НИИСТУ-5" було збільшено на 20-25 років.

У 1979 році об'єднання котелень міста Івано-Франківськ увійшло, як головне підприємство, до складу новоствореного обласного виробничого об'єднання "Івано-Франківськтеплокомуненерго". Для забезпечення функціонування об'єднання були створені відповідні цехи і служби: цех централізованого ремонту устаткування, виробнича та метрологічна лабораторія, цех електрообладнання та інші структурні підрозділи.

У 1985 році в результаті проведеної реорганізації із складу обласного об’єднання відділилось державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго".

ЧухнійУ червні 1988 року підприємство очолив Богдан Чухній, який у серпні 2003 року у зв’язку з досягненням пенсійного віку звільнився з цієї посади.

У 2001 році першим у системі комунальної теплоенергетики України підприємство здійснило перехід на розрахунки з населенням за послуги підприємства із застосуванням двоставкового тарифу. Досвід підприємства в застосуванні таких тарифів вивчений і застосований на інших підприємствах теплоенергетики.

У цьому ж році Івано-Франківський міськвиконком підтримав ініціативу підприємства щодо встановлення тарифу на гарячу воду, який би стимулював встановлення населенням за власні кошти лічильників обсягу споживання гарячої води. У результаті такого стимулювання станом на 1 січня 2008 року близько 30 тис. споживачів, що складає 86,1 % від їх загальної кількості, встановили квартирні лічильники обсягу спожитої гарячої води.

Для забезпечення своєчасних розрахунків з постачальниками природного газу підприємство з 1 січня 2002 року перейшло на розрахунки з населенням по фактичному обсягу спожитої протягом оплачуваного місяця теплової енергії, в результаті чого відпала потреба у проведенні перерахунку з населенням по закінченні опалювального сезону.

У складних умовах переходу економіки до ринкових відносин підприємство, крім основної діяльності (виробництва теплової енергії), проводить на замовлення населення і юридичних осіб перевірку водяних лічильників, пуско-налагоджувальні і монтажні роботи теплових установок, виготовляє ковані вироби та надає інші послуги.

БлашчукУ 2003 році дипломом лауреата Всеукраїнського конкурсу "Топ-менеджер ЖКГ України" за розробку якісно нових підходів до формування економічної моделі підприємства був нагороджений директор «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Арсентій Блащук, який з червня 1991 року працював на посаді заступника директора підприємства з економічних питань, а з серпня 2003 року очолив підприємство.

Державний комітет житлово-комунального господарства України за підсумками роботи за 2003 рік нагородив підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" дипломом "Провідне підприємство в номінації "Житлово-комунальне господарство". Аналогічну нагороду підприємство отримало також за підсумками роботи за 2004 рік. У цьому ж році міжгалузева Асоціація з розвитку систем теплопостачання "Укртеплокомуненерго" нагородила директора підприємства Арсентія Блащука дипломом та присвоїла йому звання “Кращий господарник року” за суттєвий внесок в розвиток господарської діяльності та оздоровчого фізкультурно-спортивного руху на підприємстві.

Пріоритетним напрямком розвитку підприємства залишається робота щодо зменшення залежності від зовнішніх постачальників енергоресурсів. У вересні 2004 року ввели в експлуатацію першу в Івано-Франківській області когенераційну установку фірми "Caterpillar" на базі газопоршневого двигуна G3516TA електричною потужністю 1 МВт (1,2 МВт теплової потужності) в котельні по вул. Федьковича, 91 А, яка забезпечила цілодобовим гарячим водопостачанням обласну клінічну лікарню та прилеглі житлові будинки.

При значних обсягах споживання електричної енергії підприємством для виробництва і транспортування тепла до споживачів, технологія одночасного виробництва електричної енергії та підігріву води найкраще показала себе як економічно ефективна. Вартість електроенергії, виробленої на цій установці, в півтора рази нижча за вартість покупної електроенергії.

У 2004 році підприємством розроблений стратегічний план дій на 2005-2010 роки, який обговорений громадськістю міста і дістав підтримку у більшості мешканців обласного центру. План передбачає подальше підвищення якості послуг, зокрема перехід до цілорічної подачі гарячої води, покращення стану теплових мереж, значне зменшення втрат теплової енергії та гарячої води, проведення низки енергозберігаючих заходів.

Станом на 1 січня 2005 року потужність підприємства склала 679,8 Гкал/год., кількість котелень – 42 одиниці, довжина теплових мереж – 150, 2 км, житлова опалювальна площа – 2290,9 тис. м², кількість абонентів-фізичних осіб – 48 тис., кількість споживачів-юридичних осіб – 668. Підприємство забезпечує подачу місту тепла та гарячої води.

Усвідомлення колективом підприємства того, що безперебійне постачання всіх споживачів теплом та гарячою водою є основною умовою нормальної життєдіяльності міста викликає у колективу постійний пошук раціонального використання енергоносіїв, освоєння нових технологій, поліпшення якості наданих послуг та зниження їх вартості.

На підприємстві освоєно проведення власними силами, як поточного так і капітального ремонту усього теплового обладнання. Власними силами виконуються також пуско-налагоджувальні роботи та режимно-налагоджувальні випробування котлів. За останні три десятиліття замінено більше ста котлів старого типу на сучасні високоефективні.

На котельнях підприємства проведено заміну малоефективних пальників на пальники з високим ККД. На ЦТП встановлені високоефективні пластинчаті теплообмінники. Протягом останніх років реконструкція теплових мереж підприємства проводиться із заміною замортизованих труб на попередньо ізольовані. Попередня ізоляція труб здійснюється на спеціалізованій дільниці підприємства, що дає значну економію коштів. Втрати тепла при його транспортуванні в таких трубах зменшуються, як мінімум, втричі, у порівнянні з втратами при транспортуванні в неізольованих трубах.

У 2006 році «Івано-Франківськтеплокомуненерго» розпочало плідну співпрацю з місцевим підприємством – 63-ім котельно-зварювальним заводом: у двох котельнях, розташованих по вул. Угорська, 6 а, та вул. Шевченка, 34, замінили морально застарілі та фізично зношені газові котли НІІСТУ-5 з реальним ККД на рівні 75% (проти паспортного 86%) на нові стальні жаротрубні водогрійні котли типу КСВ. Паспортний коефіцієнт корисної дії котлів КСВ становить 91%. Впровадження сучасних котлів з більшим ККД дало змогу значно скоротити споживання природного газу при виробництві теплової енергії на цих котельнях.

У 2007 році запровадженоряд енергозберігаючих технологій і закінчено пусконалагоджувальні роботи на котельні на вулицях Угорській та Шевченка: встановлено котли типу КСВ з повною автоматизацією та виведенням роботи на центральний диспетчерський пункт. Ліквідовано відкритий водозабір у 22 будинках від котельні на Тролейбусній. На котельнях, розташованих на вулицях Індустріальна та Симоненка впроваджено модернізовану схему оптимального використання енергоносіїв. Це дало змогу скоротити витрати паливно-енергетичних ресурсів.

Цього ж року Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів відзначило Арсентія Блащука галузевою відзнакою «Знак пошани», а підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за значний внесок в економічне зростання держави визнано лауреатом Всеукраїнської акції «Лідер товарів і послуг України – 2007». Взагалі, за останні півтора десятиліття підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" стало одним з провідних серед теплопостачальних підприємств України, що неодноразово відмічено Державним комітетом житлово-комунального господарства України, Міжгалузевою асоціацією з розвитку систем теплопостачання "Укртеплокомуненерго", Інститутом рейтингових досліджень Асамблеї ділових кіл України та іншими українськими і закордонними громадськими організаціями.

На 1 січня 2008 року потужність «Івано-Франківськтеплокомуненерго» складала 668,6 Гкал/год., кількість котелень – 37, центральних теплових пунктів – 36, загальна опалювальна житлова площа – 2 млн. м².

У 2008 році встановлено когенераційну установку електричною потужністю 1,4 МВт (1,7 МВт теплової потужності) на базі газопоршневого двигуна G3520B фірми "Caterpillar" в котельні по вул. Індустріальна, 34 а. Її експлуатація поряд із виробництвом електроенергії покращила подачу гарячої води споживачам центральної частини міста. Собівартість електроенергії, яку виробляє когенераційна установка – вдвічі дешевша, ніж ціна за електричну енергію, яку Теплокомуненерго купує.

Наступним етапом впровадження новітніх технологій стало застосування котлів, які працюють на біопаливі. Першою котельнею, на якій встановили водогрійний котел потужністю 250 кВт, що працює на тирсі з деревини, стала котельня у селі Крихівці Івано-Франківської міської ради, яка забезпечує теплом місцеву середню школу. Наступним проектом стало впровадження двох водогрійних котлів сумарною тепловою потужністю 3,4 МВт в котельні по вул. Юності, 11. Також тут створено необхідну інфраструктуру для зберігання і подрібнення деревини та автоматичної її подачі в котли для спалювання. Всі процеси автоматизовані та потребують мінімального втручання персоналу. Сировиною для забезпечення цієї котельні є відходи деревообробних підприємств та санітарної чистки насаджень міста та приміської території.

14 травня 2008 року в Івано-Франківській міській раді відбулася презентація техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) реконструкції та модернізації системи централізованого теплопостачання міста за участю громадськості та засобів масової інформації. Учасники презентації наголосили, що для радикального покращення становища необхідна повна реконструкція та модернізація системи теплопостачання, техніко-економічне обґрунтування яких і було замовлене в Агентстві з раціонального використання енергії та екології «АРЕНА-ЕКО».

Проект передбачає модернізацію потужних котлів на районних котельнях, заміну застарілих котлів в квартальних та малих котельнях на високоефективні, впровадження на ряді котелень котлів, які працюють на відходах деревини, впровадження когенераційних установок, сучасних систем автоматизації та контролю, перетворювачів частоти та інше, заміна 70% теплових мереж, масове впровадження індивідуальних теплових пунктів.

Починаючи з 2008 року підприємство вело переговори з ЄБРР для отримання кредиту під розроблений проект реконструкції котелень. І 16 січня 2009 року ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» отримало згоду від ЄБРР на отримання кредиту у сумі 11,7 млн євро на реконструкцію котелень та гранту 5 млн шведських крон на модернізацію ЦТП по вул. Хоткевича, 44 а та Надвірнянській, 30.

Кредитні кошти, в першу чергу, будуть спрямовані на реконструкцію мереж. Зокрема, тепловики планують переобладнати мережі з чотиритрубних на двотрубні, біля кожної багатоповерхівки буде встановлено індивідуальний тепловий пункт, що дозволить значно зменшити втрати теплової енергії. Також кошти будуть використані на підтримку енергозберігальних технологій та модернізацію котелень.

І в лютому 2009 року між ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго" та Європейським банком реконструкції та розвитку була підписана відповідна кредитна угода.

Цього ж року розпочато роботу над Програмою використання електроенергії для отримання теплової енергії. У котельні на вул. Інтернаціоналістів встановлено два електричних котли «КО-120» потужністю 120 КВт, виготовлених у Дніпропетровську.

У 2009 році встановлено когенераційну установку електричною потужністю 1 МВт (1,3 МВт теплової потужності) на базі двох газопоршневих двигунів ДвГА-500-1 української фірми АТВТ "Первомайськдизельмаш" у котельні по вул. Симоненка, 3. Запровадження цієї установки повинно забезпечити наше підприємство майже на 100% електричною енергією власного виробництва. Собівартість виробленої електричної енергії когенераційними установками значно нижча від ціни, за якою підприємство закуповує енергію у ВАТ "Прикарпаттяобленерго".

9 лютого 2009 року Президент України Віктор Ющенко прийняв участь у запуску котельні потужністю 3,4 МВт, яка обслуговує в місті мікрорайон «Юність» і працює на альтернативному паливі. На той час ця котельня була єдиним в Україні об’єктом, який забезпечував тепловою енергією увесь житловий мікрорайон, використовуючи місцеві альтернативні джерела енергії – лісосічні відходи від рубок при догляді за лісом та відходи деревообробних виробництв (тирса, стружка, горбилі, рейки). Введення в дію такої котельні дозволило щороку економити 974,2 тис. грн. за рахунок заміни природного газу на використання відходів деревини.

Прокопів21 липня 2009 року призначено нового директора ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго". Ним став Прокопів Ігор Богданович, депутат Івано-Франківської міської ради V демократичного скликання, член Постійної депутатської комісії з питань промисловості, підприємництва, торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування. До призначення на посаду директора ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Ігор Прокопів очолював Івано-Франківську базу ДП "Укрнафтогазкомплект" НАК "Нафтогаз України".

Незадовго після приходу на підприємство нового директора інженерно-технічний персонал та службовці «Теплокомуненерго» перейшли у новозбудоване адміністративне приміщення. Оптимізовано чисельність кадрів підприємства, оновлено комп’ютерну базу, що дозволило налагодити аналітичну роботу в питаннях розрахунків, значно підвищити відсоток сплати боргів за попередні роки.

 

Опалювальний сезон 2009-10 рр. розпочався достроково – 13 жовтня. Він пройшов без зривів і значних нарікань зі сторони споживачів, незважаючи на сувору зиму цього періоду.

Для упорядкування системи оплати мешканцями житлових будинків, які станом на 1 листопада 2009 року вносили плату за теплопостачання і підігрів води на рахунок балансоутримувачів цих будинків, та забезпечення повноти отримання підприємством «Івано-Франківськтеплокомуненерго» вартості наданих послуг за ініціативи підприємства було прийнято рішення виконавчого комітету про передачу частини житлового фонду, який числиться на балансі підприємств та організацій, на абонентське обслуговування ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Заміна теплових мереж повністю проводиться попередньоізольованими трубами. За останні роки із 150 км наявних теплових мереж повністю замінені 44 км. Крім того, в останній рік 2,16 км циркуляційних теплових мереж гарячого водопостачання замінено на поліпропіленові труби, що значно збільшує їх надійність і довговічність. Одночасно паралельно проводиться робота з поточного ремонту та випробування котлів, бойлерів, внутрішніх трубопроводів, газопроводів, електросилового та   контрольно-вимірювальних приладів і автоматики.

Для використання відходів деревини та її переробки в тріску підприємством закуплено установку, укомплектовану рубальною машиною. Таке обладнаннядозволяє подрібнювати деревину, яка раніше спалювалася після проведення санітарної та профілактичної вирубки дерев у нашому місті та за його межами.

Питання енергозбереження – важливе державне завдання. Ряд центральних теплових пунктів переведено на роботу без баків-акумуляторів, за рахунок чого скорочується споживання електричної енергії на 35 % на цих об'єктах. Замінено 21 котел старих конструкцій на сучасні високоефективні котли. Планується замінити енергоємкі котлоагрегати із значним споживанням електричної енергії на більш енергоощадні, подові пальники в котлах типу ТВГ, КВГ –   на більш економні типу СНГ.

За рахунок роботи 3-х когенераційних установок підприємство в основному забезпечене власною дешевою електричною енергією. Цю роботу по впроваджуванню когенераційних установок планується продовжити. Зокрема, ще одну встановлять у приміщенні ЦТП на вул. Довгій. Коефіцієнт корисної дії такої установки – 90%. Вона здатна забезпечити мешканців більше 30 житлових будинків цілодобовим гарячим постачанням і взимку, і влітку, а також   стримує зростання тарифів на теплову енергію для споживачів.

Одна із важливих складових у підготовці до опалювального сезону є справність і надійність теплових мереж. Тому, згідно заходів, в термін до 15 червня 2010 року підприємство провело гідравлічне випробовування всіх теплових мереж. Практика і досвід показує, що таке випробовування підвищеним тиском дає можливість виявити пошкоджені дільниці мереж і вчасно їх замінити.

На підставі цього на підприємстві видано відповідні накази, розроблено та затверджено «Організаційно-технічні заходи з підготовки» теплового господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2010-11рр.». розробці таких заходів передували обстеження технічного стану всіх об’єктів підприємства, про що складені відповідні дефектні акти.

Восени 2010 року опалювальний сезон почався вчасно. Котельні, які обслуговують медичні заклади, запустили 1 жовтня. Цього дня тепло подали в обласний та міський пологові будинки, в обласний перинатальний центр, в обласні онко- та клініко-психоневрологічний диспансери. А 4 жовтня потепліло в лікарняних палатах Івано-Франківської обласної клінічної дитячої лікарні, обласної клінічної інфекційної лікарні, Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні та Міської клінічної лікарні №1, в Івано-Франківському геріатричному пансіонаті. Підставою для дострокової подачі тепла в ці заклади стали письмові заявки на включення опалення від керівників цих закладів. 5 жовтня опалювальний сезон в Івано-Франківську розпочався офіційно за наказом міського голови.

4 жовтня 2010 «Івано-Франківськтеплокомуненерго» отримало оновлений статут. Зміни, затверджені на останній сесії міськради, передбачають розширення сфер діяльності тепловиків. Це дозволить економити кошти на ремонтах та будівельних роботах, адже комунальники вже мають законне право здійснювати ці види робіт власними силами. На балансі «Теплокомуненерго» понад 70 об'єктів. На їхнє обслуговування комунальники щороку витрачали тисячі гривень, які освоювали підрядники.

5 жовтня 2010 року чергова сесія Івано-Франківської міської ради затвердила нову схему теплопостачання міста на 2011-2020 р.р. Обґрунтовуючи доцільність такого кроку перед депутатами, директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Ігор Прокопів зазначив, що досі теплопостачання міста велося за схемою, розробленою ще у 1989 році. Схему розробили працівники ТзОВ «ЕСКО-ЦЕНТР» (м. Київ). У рекомендаціях київських спеціалістів – встановлення автоматизованих індивідуальних теплових пунктів з місцевим приготуванням гарячого водопостачання в будівлях споживачів, заміна теплових мереж з використанням попередньо теплоізольованих трубопроводів, реконструкція кількох котелень міста з переведенням їх на використання відновлювальних видів палива. Також схема передбачає встановлення теплових насосів, електрокотлів та сонячних колекторів, оптимальне поєднання централізованих та автономних систем теплопостачання.

На сьогодні новий менеджмент розробив методику модернізації системи теплопостачання в м. Івано-Франківську, а саме:

  1. Перехід з 4-х трубної на 2-х трубну систему теплопостачання із повною заміною, що дасть суттєве зниження втрат теплової енергії.
  2. Встановлення індивідуальних теплових пунктів, які забезпечать мешканців міста комфортним теплом в квартирі без перегріву та недогріву приміщень.
  3. Проведення реконструкції котельного обладнання надасть гарантії постійного і якісного теплопостачання та подачі гарячої води.
  4. Встановлення когенераційних установок та котелень, які працюють на альтернативних видах палива, що зменшить вартість послуг теплопостачання та підігріву води.

gaydaНа жовтень 2010 року «Івано-Франківськтеплокомуненерго» експлуатує 37 котелень, які обладнані 160 котлами загальною потужністю 680 Гкал на год. Також, на балансі підприємства числиться 150 км теплових мереж. Централізованим опаленням в місті користуються мешканці майже 43 тисячі квартир, опалювальна площа яких складає 1,8 млн м², та 1 тис. 768 об’єктів соціального та виробничого призначення.

Із травня 2011 по жовтень 2013 року новим директором ДМП «Івано-Франківськ Теплокомуненерго” було призначено Руслана Дмитровича Гайду, який зарекомендував себе, як вмілий, успішний керівник. До призначення на цю посаду Руслан Гайда впевнено пройшов шлях керівника ряду приватних підприємств Прикарпаття, а в 2000-2010 роках працював директором Торгового дому «Івано-Франківськ горілка», генеральним директором Івано-Франківського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

У жовтні 2013 року він перейшов до Івано-Франківського Міськвиконкому і став заступником Івано-Франківського міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради. 

Із жовтня 2013 року директором ДМП «ІФТеплокомуненерго» став Василь Степанович Рущак, який працює на підприємстві з 1993 року, пройшовши трудовий шлях від слюсаря, майстра теплового району, заступника головного інженера, заступника директора, до керівника колективу, всіма нюансами роботи якого він чудово володіє. Та й цілий колектив знає, поважає і довіряє Василю Рущаку долю підприємства в такий непростий для держави час.

На сьогодні підприємство об’єднує 35 котелень, 28 центральних теплових пунктів та 130,7 км теплових мереж. Нині на підприємстві працює 687 працівників. Для забезпечення стабільної та надійної роботи створені всі необхідні підрозділи і служби, яким в повному об’ємі під силу виконувати складні завдання та ефективно вирішувати назрілі проблеми.

Пріоритетним напрямком розвитку підприємства завжди була, а нині набуває першочергового значення, робота щодо зменшення залежності від зовнішніх постачальників енергоносіїв, перехід на альтернативні види біопалива, впровадження новітніх технологій і високоекономічного обладнання.

ruschakНаприкінці 2014 року згідно із Програмою заміщення використання природного газу були введені в експлуатацію 4 твердопаливні котли, які працюють на деревині. Зокрема на котельні, що по вулиці Медична 4А встановлено котел ARS 800LM, потужністю 800 КВт. Ця котельня забезпечує теплом Геріатричний диспансер та мешканців прилеглих будинків. На котельній, що на вулиці Джерельна 2А встановлений котел ARS200LM, потужністю 200 Квт. Ці котельні працюють на деревинних пелетах, а це суттєво зменшує споживання природного газу.

На вулиці 22 січня, 141Б та на вулиці Юності, 11 працюють котельні, що використовують для підігріву теплоносія деревинні тріски. Потужність цих котелень відповідно 200 Квт та 3,4 МВт. Слід зауважити, що виробництво теплової енергії, яка використовує відходи деревини у два рази дешевше ніж при використанні природного газу.

Для підвищення рівня енергоефективності із 35 котелень нині 18 працюють в автоматизованому та диспетчеризованому режимі, а з 28 центральних теплових пунктів – 13.

Впродовж 2014 року з метою скорочення споживання енергоносіїв за кошти підприємства впроваджено такі енергозберігаючі проекти:

- автоматизація і диспетчеризація ЦТП на вулиці І.Павла ІІ, 20А та на вулиці Хоткевича, 75А, що дає широкий діапазон регулювання потужності котлів та забезпечує надійну автоматику виробництва теплової енергії;

- оптимізація теплопостачання мікрорайону вулиць Довга-Карпатська з консервацією котельні на вулиці Карпатська, 15;

- ліквідація трьох нерентабельних котелень на вулицях Хіміків, 15, Хіміків, 17 та Тролейбусна, 18;

-  заміна насосного обладнання на чотирьох котельних на менш енерговитратні;

- для ефективної роботи димотягів впроваджено пристрої частотного регулювання насосів на котельнях по вулицях Дорошенка, 28А та Довга, 68А, що в свою чергу зменшує споживання електроенергії;

- заміна пальників на більш економічні блочні пальники RS-250 Італійської фірми Rielloна котельних по вулицях Дорошенка, 28А та Федьковича, 91А забезпечує економію природного газу на 3-4%;

- у котельні по вулиці Симоненка, 3А, яка є найбільшою котельнею, встановлено на котлі водогрійного типу ПТВМ-30М теплоутилізатор димових газів, що дає змогу підвищити ККД котлоагрегату та більш ефективного споживання природного газу;

- у міжопалювальний період на підприємстві не припиняється робота по реконструкції теплових мереж з використанням попередньоізольованих труб та заміні теплових мереж гарячого водопостачання з використанням довговічних поліпропіленових труб. За минулий 2014 рік було здійснено заміну 2 км теплових мереж теплопостачання та 1,5 км гарячого водопостачання;

-  для модернізації теплопостачання підприємством укладено Угоду із Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCO) для облаштування автоматизованих індивідуальних пунктів в підвальних приміщеннях житлових будинків по незалежній схемі теплопостачання. Монтаж цього обладнання забезпечить економне використання теплоносія і наданню споживачам якісних послуг з опалення та гарячого водопостачання;

-  завдяки роботі п’яти когенераційниїх установок підприємством вироблено за 2014 рік власної дешевої електроенергії в обсязі 9 мільйонів 238 тисяч КВт на суму 2,8 мільйони гривень, а завдяки використанню біопалива зменшено споживання імпортного природного газу на 223 тисячі м3 на суму 446 тисяч гривень.

Підприємство впритул підійшло до здійснення Програми реконструкції та модернізації централізованого тепло- та водопостачання і енергозбереження, яка реалізується в Україні спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). На початок 2015 року Проект на стадії розробки технічного завдання для проведення тендерних процедур.


 
Подати показник
чи
Дізнатись
заборгованість
станом на 01.05.2018
 
Ми у фейсбуці
Партнери:
МВК
Світло
Газ
Вода
МІУК
Преса
Мінрегіон
НКРЕКП
ТРК «Вежа»
Івано-Франківська міська рада
«Тепло»
Наш банер:Антивіруси

 

Этот сайт защищен «Site Guard»