офіс ДМП Івано-Франківськтеплокомуненерго котельня
Початок
Головна ЗМІ про нас Преса Ігор Прокопів: «ТЕПЛОВУ ЕНЕРГЕТИКУ ТРЕБА ЗБЕРЕГТИ»

 м.Івано-Франківськ, вул.Б.Хмельницького, 59а.

Довідка щодо заборгованості +38 (0342) 50-62-00

099-50-62-000 (Vodafone)  098-50-62-000 (Київстар)

Вартість дзвінків згідно тарифів операторів та пакету послуг.

Ел.адреса office@tke.if.ua

 

У разі виникнення аварійної ситуації у системах центрального теплопостачання просимо телефонувати на номер 15-82, 56-47-82

Ігор Прокопів: «ТЕПЛОВУ ЕНЕРГЕТИКУ ТРЕБА ЗБЕРЕГТИ»

«Теплокомуненерго» в Івано-Франківську не люблять - кажуть, надто високі тарифи. А урядовці цьогоріч допомогли з цією любов'ю ще більше, вони значно підвищили тариф на газ. Послуга зростає в ціні, а підприємство змушене «вибивати» кошти в населення та оплачувати борги перед «Нафтогазом». Про проблеми тепловиків, а разом з тим і про політику розповідає керівник «Теплокомуненерго», депутат Івано-Франківської міської ради Ігор Прокопів.

Пане Ігорю, вже є новий тариф?

— З 2008 року ми не перегля­дали тариф на теплопостачання, а шукали внутрішні резерви. Проте зараз уряд кладе умову, яка має бути виконана у будь-якому разі, — 100% погашення тарифу. Тобто дія постанови № 193, про відшкодування різниці, припиня­ється. Крім того, забрали затвер­дження тарифу у міської ради. Відтепер ми затверджуємо його у Національній комісії регулю­вання енергетики (НКРЕ). Прав­да, комісія погоджуватиме ціни на послуги лише до 1 січня 2011 року, а після цього буде створено Національну комісію з регулю­вання комунальних тарифів.

Зараз наше завдання — до 15 жовтня затвердити новий тариф. Крім того, маємо ще одну проблему. Ми готові до Дня незалежності подати гарячу воду до 90-95% будинків. Але немає затвердженого тарифу. Тож мусимо нараховувати споживачам по старому. За законом, відшко­дування різниці в тарифі лягає на місцеву владу. Відповідно, ми звернулися до мерії з листом: чи готова вона компенсувати цю різницю? Адже в міський бюджет це не закладено.

Кабмін прийняв положення про двоставковий тариф по цілій Україні. Це вигідно чи ні?

— Це вигідніше для всіх. Теплоенергетики мають змогу виживати у міжопалювальний період, нормально функціонувати та готуватися до зими. А для меш­канців це добре тим, що взимку вони матимуть менше фінансове навантаження.

Що думаєте про те, що ціни на тепло зараз різко зростають та ще й зростатимуть у наступному році?

— Якщо чесно, то я не зовсім розумію нинішню позицію влади. Бо в цілому світі є таке поняття, як оптовий покупець газу. Тобто оптові покупці на кшталт «Теп­локомуненерго» отримують газ за дешевшими цінами. А в нас навпаки: «оптовики» отриму­ють дорогий газ, а населення

— дешевший.

Так, ми стаємо вже не вигідні, плюс до цього йдуть усі наші втрати та затрати. А після зро­стання ціни на газ, навіть вра­хувавши те, що наша послуга дорожчає на 30%, а газ на 50%, ми станемо ще невигідніші. Бо для наших споживачів тариф зросте приблизно на 150 гри­вень, а для тих, що користуються індивідуальним опаленням, тільки на 50.

Люди будь-якими шляхами будуть пробувати із цим боро­тися: хтось не платитиме, хтось

— від'єднуватиметься. Тобто матимемо деструктив серед населення.

— А як би мало бути в ідеалі?

— Якщо уряд і держава заці­кавлені у збереженні теплоенерге­тики, то вони повинні продавати газ для неї за оптовою ціною. Адже теплова енергетика має ряд переваг, за які треба її збе­регти. Перша — це екологічно, бо димохід під кожним вікном це неправильно. Друга — це те, що індивідуальне опалення є вибухо­небезпечним, бо газові установки

Усі розуміють, в якому стані знаходиться теплова енергетика - вона на грані банкрутства

завжди несуть загрозу вибуху та отруєння чадним газом. І третя — це те, що при тепловій енергетиці завжди є можливість замінити газ на альтернативі види палива. Тобто спалення біопалива, сміття, використання когенераційних установок, коли можна спалювати газ, а крім тепла, отримувати ще й електроенергію. А нинішнє підняття ціни на газ ставить під загрозу існування теплоенерге­тики в Україні.

Уряд обговорював питання переведення тепловиків на оптову ціну чи ні?

— Не тільки Міністерство УЖКГ і міністр лобіювали це питання, але й асоціація тепло­виків. На жаль, це лобі не спра­цювало. Тому, куди ми йдемо, наразі незрозуміло — закон прийнятий.

Яка у вас ситуація з розра­хунками населення?

— Тут досить конструктивний підхід. Ми йдемо таким чином, що борги до початку минулого опалювального сезону є зафік­совані і відкладені вбік. Під це будуть розроблені інші механізми. Штрафні санкції будуть списані, бо це є не зовсім доцільним. У нас є графік проплати, ми виконуємо його на 80 % — саме таке завдання поставив перед нами уряд. Зараз у нас завдання вийти на 100% проплат до 1 жовтня. Маємо щомісячний графік погашення заборгованості, згідно з ним ми винні 26 млн. грн. їх ми погаша­тимемо коштами з держбюджету, дебіторською заборгованістю населення, боргами ЖЕО тощо. А реальну «діру» побачимо ближ­че до жовтня.

Усі розуміють, в якому стані знаходиться теплова енергетика — вона на грані банкрутства. Це не мої слова, про це заявив міністр. Тому навіть якщо в нас і буде 6-8 млн. грн. боргу, то це малі цифри у порівнянні, наприклад, з Києвом. Там 2 млрд. грн. боргу, адже покриття тарифу дотепер становило лише 31 %. Зараз ці тарифи приводять до норми.

— А до зими ви готові?

— Ми перестали «палити» 15 квітня, протягом місяця зро­били гідравліку, визначилися з поривами. До речі, цього року ми мали 152 пориви. Це на від­міну від минулого року, коли ми мали тільки 100. Йдемо за графіком: щодня робимо три пориви, техніка працює. Тому, якщо погода дозволятиме, то на 1 жовтня будемо повністю готові до зими.

Що думаєте стосовно нового закону про вибори до місцевих рад?

— Не секрет, що я очолюю міський осередок «Фронту змін». Оскільки міська організація зареєстрована менш ніж за рік до виборів, то ми не можемо брати участі у виборах. Це свого роду нонсенс, бо ми брали участь у пре­зидентських виборах і отримали, як в місті, так і в області, по 14 % підтримки громадян. Тому не зовсім логічно, що ми не беремо участь у місцевих виборах. Сьо­годні обговорюється питання, що обласна організація братиме участь, бо вона зареєстрована. А там, де не зареєстровані осе­редки, то ми, можливо, будемо йти від партії «Солідарність». Принаймні зараз відбуваються такі перемовини.

Нині щодо змагань за крісло міського голови Івано-Франківська обговорюють і вашу кандидатуру. Що скажете?

— По-перше, участь «Фронту змін» на виборах до міської ради ще під питанням. А по-друге, з новим законом кандидата в мери висуває партія, а йти під чужими прапорами у мери мені не дуже хочеться. Тому це питання ще буде вирішуватися разом із нашим лідером.

Якими, на вашу думку, будуть наступні вибори мера?

— Поки я не бачу, щоб кан­дидати себе серйозно проявляли. Зараз маємо тільки два канди­дати: Віктор Анушкевичус і Юрій Соловей. Часу лишилося мало, тому не бачу великої кількості кандидатів, які б могли за два місяці пробігти дистанцію та дійти до великого результату. Наразі відбуваються лише таємні перемовини: хтось із кимось про щось домовляється. Думаю, що в перших числах вересня усі «стартануть» із повною силою. Тоді буде видно. Хтозна, вибори можуть пройти тільки між двома кандидатами, а можуть з'явитись і темні «лошата», на яких ніхто не сподівається.

Може трапитися так, що змагатимуться чисто політики, яких висуватимуть сильні пар­тії, чисто господарники — від невідомих партій, політики-господарники. Наприклад, Ігор Насалик, як мер Калуша, буде топтатися на електоральному полі Віктора Анушкевичуса. Бо два мера можуть змагатися за те, хто з них є кращий.

Може з'явитися господарник, наприклад, директор локомотиворемонтного заводу Василь Дутчак, який усім перемішає карти. Ще може з'явитися Зіновій Шкутяк: він як політик, як господарник, як мер перемішає карти ще більше...

ТЕТЯНА СОБОЛИК

Репортер № 32 (482) 12 серпня 2010

 
Подати показник
чи
Дізнатись
заборгованість
станом на 01.07.2020
 
Ми у фейсбуці
Партнери:
МВК
Світло
Світло
Вода
МІУК
Преса
Мінрегіон
НКРЕКП
ТРК «Вежа»
Івано-Франківська міська рада
«Тепло»
Наш банер:Антивіруси

 

Этот сайт защищен «Site Guard»